účinky saunování na tělo a mysl

Přínosy finské sauny

Posiluje srdce

Srdce je hlavní součástkou v těle, je dobré na to myslet.

Sauna srdce posiluje. Při 10-minutovém pobytu v sauně se jeho tep zvýší asi o polovinu. Dochází tak k posilování a tréninku. To největší posílení ale přichází v ochlazovacím bazénku. Pravidlo je jednoduché: co nezabije, to posílí. Pro naše srdce to může být taková pecka, že se kardiakům ochlazovací bazének vůbec nedoporučuje. Jde ale zároveň o dobrou prevenci. Výrazný pozitivní vliv má saunování samozřejmě na celý kardiovaskulární systém.

Saunou proti stresu

Sauna člověka velmi příjemně unaví, stačí k tomu pár saunových kol..

Mezi těmi hlavními přinosy sauny musí být tento uveden na předním místě. Jakmile se v sauně zavřou dveře, člověk se cítí uzavřený od okolního světa, je to úplně jiné prostředí než to, ve kterém se normálně pohybuje. Sauna je ohromný balzám na nervy. Hlavním vysvětlením je uvolnění všech svalů a stimulace opojného endorphinu..

Pot odplavuje z těla toxiny

Zbavte se škodlivin

Při nadměrném pocení se z těla mimo vodu uvolňují také toxiny

Je to jako u každého jiného sportu, u sauny jde ale přimárně o pocení. Potem se zbavujeme toho, co v kůži nechceme - toxinů. Se škodlivinami se vytrácí i nadbytky tělu prospěšných prvků. Sauna se považuje za nejlepší cestu k očistě organismu. Mimo fakt, že čistí to co je pod kůží, čístí pokožku i na pohled.

Zvyšuje imunitu

Národy, kde je sauna každodenní součástí života, jsou méně nemocné.

Je to součet všech benefitů. Kdo chodí pravidelně do sauny, není tak nemocný, je odolnější. Přispívá k tomu hlavně lepší produkce bílých krvinek, které jsou za obranyschopnost přímo zodpovědné.

Sauna je relax

Budete se cítit skvěle

Kdo saunu navštěvuje pravidelně, zná to..

Sauna může vyvolávat skutečně příjemný pocit. Přechod ze sauny do ochlazovacího bazénku lze přirovnat k orgasmu. Kdo se po něm necítí dobře? :)

Skok do ledové vody, mozek vypne a proběhne úplný restart systému.

Sauna je rituál, sport, zážitek, očista, záliba, cokoli chcete. Sauning je relax..

Vyberte si správné pomůcky